LULOPLANET DZIAŁA W RAMACH RUCHU FASHION REVOLUTION

W 2015 nasza ciekawość świata, a może przeznaczenie ? 😊  przywiodło nas na półwysep Guajira w Kolumbii. Podczas eksploracji tego odległego zakątka świata nigdy nie przypuszczalibyśmy, że nasze życie zawodowe po części będzie związane z tym regionem świata.  

Choć torby Wayuu nosimy o wiele dłużej – to właśnie wtedy po raz pierwszy osobiście spotkaliśmy rękodzielniczki z plemienia Wayuu wytwarzające na szydełku i tkające  torby oraz piękne hamaki, zwane #chinchorros, które uprzejmie nam zaproponowali do wykorzystania podczas naszego pobytu, a także rękodzielników wyplatających pasy Wayuu w technice makramy oraz misternie wykonane kapelusze.

Od tego czasu – nie tylko poznaliśmy ich imiona, ale także rodziny i nawiązaliśmy z nimi ścisłą współpracę - przyczyniając się krok po kroku do poprawy jakości i warunków życia wielu spośród nich.

 Banner Fashion Revolution

W 2019 roku zamarzyło nam się podjęcie nowego wyzwania. Zaprosiliśmy do współpracy zarówno polskich jak i kolumbijskich rękodzielników i wspólnym wysiłkiem zaprojektowaliśmy kolekcję łączącą w sobie tradycyjne techniki tkackie z kolumbijskich Karaibów z nowoczesnym, europejskim designem.

 

W 2020 roku, który przyniósł nam wszystkim tak wiele niespodzianek,  rozwinęliśmy tę koncepcję  jeszcze dalej i wzmocniliśmy współpracę z artystami na obu półkulach.  Tym razem postawiliśmy nie tylko na kolor, ale i na wygodę. Kolejna kolekcja z limitowanej serii zakłada możliwość wymiany pasków w zależności od okazji.

Aktywnie uczestniczymy w inicjatywach organizacji Fashion Revolution. Także i w tym roku przystąpiliśmy do niej z pełnym zaangażowaniem. Konsekwentnie realizujemy bowiem strategię #slowfashion oraz #lesswaste.

 Fashion Revolution banner

Jeśli jest dla Was istotnie, skąd biorą się nasze produkty, kto je tworzy i w jakich warunkach pracuje zapiszcie się do naszego newslettera – LULO NEWS, gdzie  o tym  opowiadamy w bardzo transparentny sposób.  Pytanie: Who made my clothes? Nie pozostaje u nas bez odpowiedzi.

 

🧶🧵🧶 #luloplanet #slowfashionmovement #fashionrev #fashionrevolution #whomademyclothes

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem