ZRZUĆ SIĘ I OTRZYMAJ ZNIŻKĘ PROPORCJONALNĄ DO WYSOKOŚCI TWOJEJ WPŁATY - NIESIEMY WSPÓLNIE POMOC W TRAKCIE PANDEMII COVID-19

 

 

Indiańskie dziewczynki Wayuu w Guajirze w KolumbiiPandemia Covid-19 ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia bez względu na szerokość geograficzną, ale co w sytuacji, kiedy człowiek zostaje zupełnie pozbawiony środków do życia, nie może pracować, a wody i pożywienia brak?

 

Rozwijająca się epidemia wirusa doprowadziła do wprowadzenia restrykcji związanych z codziennym funkcjonowaniem – kompletnie pozbawiając Indian Wayuu możliwości utrzymania.

 

Organizujemy zrzutkę, aby pomóc Indiańskim rodzinom z półwyspu Guajira w Kolumbii.

 

Wierzymy w bezpośrednią, celową pomoc, osobiście angażujemy się w akcje charytatywne na miejscu. Tym razem jednak, ze względu na ograniczenia związane z lotami musimy polegać na zaprzyjaźnionej organizacji, działającej na wybrzeżu.

 

Indianie Wayuu, których główne źródło utrzymania stanowi tworzenie i sprzedaż rękodzieła nie są w stanie przemieszczać się z półpustynnych terenów, aby oferować swoje produkty. Przestali zarabiać i widmo głodu,

dla całych rodzin – stało się rzeczywistością.

 

Zebrane fundusze przekażemy organizacji Wayuuando. Liderka organizacji Ediana Montiel  i współpracujące z nią osoby osobiście rozwozi jedzenie i środki czystości do 5 różnych, odległych społeczności Wayuu na pustynnych terenach Guajiry w północnej Koumbii,  a także w miasteczku Uribia. Dzieci, które zazwyczaj otrzymałyby pożywienie w szkołach – obecnie jedzą tylko raz dziennie (o ile w ogóle). Ich rodzice, często nie jedzą nic przez cały dzień. Dostęp do czystej, wody pitnej stanowi ogromny problem w całym regionie, który został spotęgowany przez obecną sytuację epidemiologiczną.

To nie jedyny problem, z którym borykają się Indianie Wayuu – jako nomadzi zamieszkują terytoria przygraniczne zarówno Kolumbii, jak i Wenezueli – kryzys humanitarny w Wenezueli i napływ ludności do Kolumbii powoduje deficyty praktycznie w każdym obszarze życia.

 

Co ważne – zespołowi Wayuuando, z którym jesteśmy w stałym kontakcie udało się jak dotychczas dostarczyć pożywienie aż 93 rodzinom. Jesteśmy w 100% przekonani, że pieniądze, które zbierzemy trafią w dobre ręce.  Przekażemy je organizacji Wayuuando, aby kupiła jedzenie, rozdysponowała je i rozwiozła wśród rodzin.

 

Postępy możecie śledzić tutaj: https://www.instagram.com/wayuuandofilms/

 

Dokonując wpłaty – pomagasz. Otrzymasz zniżkę na zakupy w naszym sklepie internetowym https://www.luloplanet.com/ równą wysokości Twojej wpłaty. Zniżki dotyczą także najnowszej kolekcji.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj

 

    Zostaw komentarz

    Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem