DLACZEGO LULOPLANET ?

Dla tych z Was, którzy nie spotkali się jeszcze z lulo

owoc lulo

Lulo to owoc tropikalny o lekko cytrusowym smaku, który rośnie w północno-zachodniej części Ameryki Południowej.  Jego pyszny smak jest bardzo charakterystyczny. To – jak dla nas -  kombinacja ananasa z limonką i rabarbarem. Orzeźwiające  źródło witamin, które  nieustannie przypomina nam świeżość tropików, które kochamy i eksplorujemy z uwielbieniem od ponad 20 lat!

Lulo przecięte na pół ukazuje wyraźny podział na cztery części – zupełnie jak cztery strony świata – północ, południe, wschód i zachód. Ktoś, kto tak jak my, niemalże od dzieciństwa choruje na podróżnego bakcyla – nie mógł mieć innych skojarzeń niż z globem, kulą ziemską, Matką Ziemią, planetą.

Nie było zatem odwrotu – geneza marki luloplanet, bardzo wiele zdradza o nas samych…

Powiedzenie, że podróże kształcą to nie truizm. Podróże pozwoliły nam jak dotychczas docierać do najodleglejszych, rzadko odwiedzanych zakątków świata, obcować z kulturami zupełnie odmiennymi od naszej, stale odnajdywać nowe inspiracje. Mierząc się z wyzwaniami, które taki tryb życia oferuje podróżować także w głąb siebie.

kolaż dłonie Indianie Wayuu luloplanet

NASZA MISJA
logotyp luloplanet

  • Wspieranie artystów rzemieślników z odległych miejsc, naszego globu, którzy wymagają wsparcia, a także promowanie rodzimej sztuki rzemieślniczej i talentu twórców.
logo luloplanet
  • Szerzenie wiedzy na temat tradycyjnych technik rzemieślniczych, będących dziedzictwem kulturowym wielu krajów – w tym Polski i łączenie za ich pośrednictwem kultur – dzięki współpracy artystycznej pomiędzy twórcami z Karaibów, Ameryki, Łacińskiej i Europy.

luloplanet logo

  • Tworzenie w przejrzysty sposób i dostarczanie wysokiej jakości produktów Klientom na całym świecie.