O NAS

 

założyciele luloplanet Kinga Marcin i Raquel krajobrazy KOlumbii

luloplanet to firma rodzinna o słowiańskich i latynoamerykańskich korzeniach. Łączymy w niej nasze wieloletnie fascynacje związane z podróżami do najodleglejszych zakątków świata, designem oraz etycznym prowadzeniem biznesu.

WSPÓŁPRACUJEMY BEZ POŚREDNIKÓW

Szerzymy wiedzę, dystrybuujemy a także tworzymy akcesoria etniczne od 2015 roku. Jako pierwsza  społecznie odpowiedzialna firma w Europie Środkowo-Wschodniej i jak dotąd jedyna w tym regionie - współpracujemy BEZPOŚREDNIO z miejscowymi społecznościami Wayuu i Embera w Kolumbii, Wenezueli i Panamie. Nawiązaliśmy również  bardzo owocną współpracę z partnerami i rzemieślnikami z Dominikany, Haiti i Kostaryki.

PIERWSZA  AUTORSKA KOLEKCJA, STWORZONA NA 2 KONTYNENTACH

W 2019 r namówiliśmy do współpracy artystów rzemieślników po obu stronach oceanu, aby wspólnie opracować nowy, zupełnie wyjątkowy koncept , autorską kolekcję, w której dzielące nas granice, nie stanowiły żadnej bariery dla naszej kreatywności.
Podstawą tego kreatywnego konceptu było znalezienie wspólnych elementów pomiędzy etnicznym wzornictwem Karaibów i słowiańską estetyką i przetworzenie ich na sztukę użytkową, w jej najbardziej praktycznym wydaniu   - w postaci  wygodnych skórzanych worków nawiązujących do kultury Indian Wayuu i razem  z nimi projektowanych.

ROZSZERZAMY KONCEPCJĘ SLOW FASHION 

W 2020 roku konsekwentnie  kontynuujemy tę drogę – z sukcesem projektując nowe, limitowane serie akcesoriów. Tym razem jednak – idziemy o krok dalej – skupiamy się bowiem nie tylko na estetyce, ale także na wielofunkcyjności, która sprawia, że nasze produkty mają zastosowanie w różnych okolicznościach – dzięki wymiennym elementom, które zdecydowaliśmy się wprowadzić do kolekcji.

NASI KLIENCI, NASI NAJLEPSI AMBASADORZY

Nasi Klienci nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach europejskich,  a także w  Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, w Azji i na Bliskim Wschodzie są naszymi najlepszymi reprezentantami. 
To osoby, które cenią sobie najwyższą jakość wykonania, wyjątkowość projektu, zainteresowane źródłem jego pochodzenia i konsekwentne w wyborze produktów należących do nurtu zrównoważonej mody.
Krótkie serie i limitowane edycje dla estetów - to esencja naszej działalności.