PIELĘGNACJA PRODUKTÓW

JAK DBAĆ O TOREBKI OD LULOPLANET?

luloplanet logo

TRADYCYJNE WORKI WAYUU

Jeśli #mochila Wayuu, którą kupiłaś w naszym sklepie uległa zabrudzeniu,  NIE MARTW SIĘ, istnieje kilka prostych sposobów na jej wyczyszczenie.

Niewielkie zabrudzenia można delikatnie usunąć za pomocą ściereczki lub gąbki.

Jeśli używasz naszej torby przez cały czas (co nas wcale nie dziwi!:>) i wymaga już poważniejszego czyszczenia, nie ma nic prostszego! Możesz ją uprać w pralce.

Pamiętaj jednak o podstawowych zasadach:

  • Worek Wayuu upierz w pralce w zimnej lub letniej wodzie używając programów do prania ręcznego do delikatnych tkanin, takich jak jedwab lub wełna.
  • Używaj tylko łagodnego detergentu.
  • Zawieś torbę, aby wyschła z dala od bezpośredniego źródła ciepła.

Sami używamy worków Wayuu od wielu lat i praliśmy je już wiele razy bez uszczerbku dla ich jakości. Wierzymy, że przy należytej staranności będziesz korzystać z mochili Wayuu tak długo, jak my.

luloplanet logo

SKÓRZANE TOREBKI

Jak dbać o skórzane torby z naszych limitowanych kolekcji?

Nasze skórzane torby są wykonane z doskonałej jakości skór, które nasi Klienci, bardzo sobie cenią,  ze względu na ich częstokroć niespotykane kolory, trwałość i przyjemną fakturę. To także niezbędne elementy kobiecej garderoby, nie tracące na swojej atrakcyjności bez względu na panujące trendy.  Aby skórzana torebka służyła nam przez lata, warto się o nią zatroszczyć. Jak najlepiej do tego podejść?

W przypadku niewielkiego zabrudzenia i tym razem  plamę możesz wyczyścić za pomocą ściereczki  lub gąbki.

Jeżeli jednak chcesz wyczyścić torebkę kompleksowo  - podejdź do jej czyszczenia etapami:

Etap 1

Przed rozpoczęciem czyszczenia wyciągnij z torebki wszystkie swoje skarby i odłóż je na bok. Przy okazji możesz zrobić przegląd tego, co w niej już niepotrzebne. :) Użyj szczoteczki do zdjęcia wszelkich zabrudzeń w zagięciach lub w kieszonkach. Możesz także wytrzepać podszewkę.

Etap 2

Nasze torebki mają w środku skórzane elementy, możesz delikatnie zwilżyć czystą gąbkę wodą  z płynem do naczyń i lekko je przetrzeć. Zachowaj ostrożność, skóra nie powinna być bardzo zmoczona. Pozostaw otwartą torebkę do czasu jej wyschnięcia – z dala od intensywnych źródeł ciepła.

Etap 3

Gdy wnętrze torby jest suche, czas na czyszczenie części zewnętrznej. Na rynku istnieje wiele preparatów do czyszczenia, nawilżania lub impregnowania skóry, ale zwykłe, delikatne,  nawilżane chusteczki bez alkoholu mogą być tu Twoim sprzymierzeńcem. Pamiętaj, aby nie zwlekać z usunięciem świeżych, dopiero co zauważonych plam.

Weź proszę także pod uwagę, że dżinsy lub inne mocno zabarwione materiały dotykające jasnej skóry mogą powodować trudne do usunięcia plamy przy których także trzeba szybko reagować.

Etap 4

Po wyczyszczeniu torebki można przystąpić do etapu natłuszczania, aby jak najdłużej zachować walory estetyczne i trwałość torebki. Dostępnymi na rynku specyfikami możesz wypolerować powierzchnię torebki.

Etap 5

Impregnacja przyda się, gdy zależy Ci na ochronie torebki przed wilgocią, zabrudzeniem, czy zmienną temperaturą. Sklepy z galanterią skórzaną mają w swojej ofercie najlepsze preparaty do pozostawienia warstwy ochronnej na skórze torebki. Wilgoć i nadmierne ciepło są szkodliwe dla skórzanej torby - jeśli się zamoczy, powieś ją w suchym, wentylowanym pomieszczeniu i uzbrój się w cierpliwość, aż do całkowitego jej wyschnięcia.

Etap 6

Nie chowaj torebki do plastikowego worka. Aby skóra miała dostęp do cyrkulacji powietrza możesz użyć na przykład bawełnianego pokrowca. Niektóre torebki mają tendencję do odkształcania się, więc jeśli chowasz je do szafy lub garderoby warto pozostawić je wypchane, aby długo Ci służyły w niezmienionej formie.

Etap 7

Powtarzaj czyszczenie co jakiś czas – na przykład raz na trzy miesiące, a torebka będzie wyglądała jak nowa.

Poza tym baw się dobrze, a jeśli marzy Ci się kolejna, ręcznie wykonana torebka, sprawdź nasze NOWOŚCI i wybierz dla siebie coś wyjątkowego.